Výroky politiků

O počítačích

"Počítač je, jak již název napovídá, zejména na počítání."Zeman

Ministr Mlynář se zde zaskvěl především svou odpovědí na poslední ze tří otázek, které dostal:

Otázka: kolik bitů má byte?
Odpověď: tisíc

Klaus na svých internetových stránkách píše: "Říká se o mně, že nemám rád Internet, říká se o mně, že mi informační technologie nic neříkají. Není to pravda. Na svět se dívám realisticky a pragmaticky a nemám rád žádné módní vlny. Věcem přisuzuji takovou hodnotu, jakou mají. A dobře vím, že hodnota určitých věcí v čase roste. I proto jsem na Internetu."

Zajímavý je v této souvislosti i výrok podnikatele Borise Šťastného, který měl Klause přesvědčit: "Václav Klaus nikdy nezlehčoval úlohu Internetu. Pouze čekal na správný okamžik, kdy jít do toho. A jakmile do něčeho jde, dělá to velmi systematicky, s pedantickou důkladností a naplno … "  

"Prosím vás, to je humbuk počítačových softwarových firem, které si chtějí nakapsovat, a nic hrozného se nestane. Také se nic hrozného nestalo."Zeman k problému Y2K

"Plně sdílím názor na bezvadný fór počítačových výrobců, kterým se podařilo vydělat miliardu dolarů tím, že si vymysleli problém počátku roku 2000. Byla to mimořádně úspěšná byznysovská klička," dodal Klaus.

 

Rozhovor s Milošem Zemanem

Václav Moravec (moderátor): A vy pracujete s počítačem, umíte to?
Miloš Zeman: Já jsem pracoval s počítačem dvacet let a poslední soubor, který jsem myslím uložil do direktoráře, byl ve 12:05, 17. listopadu 1989. Od té doby jsem na počítač nesáhnul a dneska, bohužel, bych ho ani nedokázal zapnout.
Václav Moravec: No, vy byste navíc ani nepoznal počítač, protože v té době, kdy vy jste uložil poslední soubor do počítače, to byly ty rumunské, které zabraly polovinu budovy, ne?
Miloš Zeman: Ne, je vidět, že o počítačích vůbec nic nevíte, pane Moravče, redaktore. Tenkrát existovalo zaprvé už IBM 370 a IBM, třebaže si to možná nemyslíte, nebyl rumunský počítač a za druhé existovala docela slušná PC, jak XT, tak později AT a to také mělo daleko k rumunským parametrům. Mohl byste mě položit otázku z oblasti, které alespoň poněkud rozumíte?